Nasze realizacje:
Termomodernizacja domu jednorodzinnego w Brodłach

Termomodernizacja domu jednorodzinnego w Brodłach

Jednym z pierwszych przedsięwzięć zrealizowanych w ramach projektu 3ekspert jest dom jednorodzinny w województwie małopolskim, zbudowany w latach sześćdziesiątych w tradycyjnej murowanej konstrukcji bez ocieplenia. Budynek przed modernizacją był ogrzewany piecem węglowym.

 

W ramach projektu przeprowadzono termomodernizację budynku oraz wymianę źródła ogrzewania na nowoczesny kondensacyjny kocioł gazowy. Środki na przedsięwzięcie pozyskano głównie z dotacji Programu Czyste Powietrze. Nad prawidłowym przebiegiem przedsięwzięcia czuwał koordynator projektu. Ponadto przed przeprowadzeniem prac, zostało wykonane badanie termowizyjne, które ujawniło duże wychłodzenie ścian.

 

Zdjęcia wykonane podczas badania termowizyjnego przed termomodernizacją budynku. Niebieski kolor oznacza miejsca o niskiej temperaturze.

 

Budynek ocieplono styropianem o grubości 15 cm, a strop wełną mineralną o grubości 20 cm. Poniższa tabela przedstawia jak duże zmiany przyniosła termomodernizacja w budynku. Możemy zaobserwować spadek mocy potrzebnej do ogrzania budynku o połowę oraz prawie trzykrotne zmniejszenie mocy potrzebnej do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Ponadto nastąpiło wielokrotne zmniejszenie ilości energii potrzebnej do ogrzania budynku i przygotowania cwu, co przekłada się na mniejsze rachunki.

 

Zdjęcia budynku przed termomodernizacją:

 

Zdjęcia budynku po termomodernizacji:

 

Wszystkie działania wykonane zostały w ramach projektu 3ekspert. Oznacza to, że przedsięwzięcie było nadzorowane przez Koordynatora, który zadbał o prawidłowy przebieg działań i poprawne uzupełnienie dokumentów wymaganych do rozliczenia dotacji. Jeżeli jesteś zainteresowany modernizacją budynku  potrzebujesz eksperta, który udzieli Ci konsultacji, a później przeprowadzi przez cały proces, skontaktuj się z nami już dziś.