Nasze realizacje:
System pompy ciepła połączonej z panelami fotowoltaicznymi w Ustjanowej Dolnej

System pompy ciepła połączonej z panelami fotowoltaicznymi w Ustjanowej Dolnej

Kolejnym zrealizowanym przedsięwzięciem jest system pompy ciepła połączonej z instalacją fotowoltaiczną u jednego z naszych Klientów z województwa podkarpackiego.

Przedsięwzięcie dotyczy budynku jednorodzinnego, zlokalizowanego w woj. podkarpackim. W budynku nastąpiła wymiana źródła ciepła, wspomagana dotacją z Programu Czyste Powietrze, co znacząco obniżyło wkład własny Klienta. Ze względu na dostępne miejsce, instalacja została zamontowana na gruncie. Zarówno praca pompy ciepły, jak i praca paneli fotowoltaicznych jest stale monitorowana, a dane widoczne są po zalogowaniu się na stroną internetową. Dzięki temu, zarówno my jako wykonawca usług jak i Klient możemy analizować pracę systemu.

 

 

 

Z danych pozyskanych ze strony wynika że w ciągu dwóch tygodni panele PV wyprodukowały 525, 55 kWh energii elektrycznej, podczas gdy pompa na swoje działanie potrzebowała 144 kWh energii. A zatem zainstalowany system, nie tylko pozwolił na pokrycie potrzeb pompy, ale wyprodukował także 381,55 kWh energii elektrycznej, która mogła zostać wykorzystana na urządzenia domowe. Oznacza to, że ogrzewanie, przygotowanie cwu i eksploatacja urządzeń zasilanych energią elektryczną nie wygenerowała dodatkowych kosztów dla Klienta 🙂

Jeżeli chcesz uniezależnić się od rosnących cen energii i produkować energię do ogrzewania i cwu samodzielnie, skontaktuj się już dziś z naszym doradcą i uzyskaj bezpłatną konsultację!

Zadzwoń (12) 307 12 34 lub napisz na biuro@3ekspert.pl