Aktualności

System pompy ciepła połączonej z instalacją fotowoltaiczną

System pompy ciepła połączonej z instalacją fotowoltaiczną

Martwią Cię rosnące koszty energii? Szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci uniezależnić się od cen nośników energii oraz cieszyć się komfortem użytkowania i bezobsługowym działaniem? Zainstaluj system pompy ciepła połączonej z instalacją fotowoltaiczną 

Takie rozwiązanie może wydawać się nieskuteczne ze względu na to, że największa produkcja energii elektrycznej z paneli fotowoltaicznych przypada na miesiące letnie, czyli okres kiedy zapotrzebowanie na energię w budynku jest dużo mniejsze. Nie stanowi to jednak przeszkody, w przypadku podłączenia instalacji PV do sieci, co umożliwia oddawanie nadwyżek energii i jej odbiór w przypadku niedoboru energii wyprodukowanej z paneli PV. Optymalnie dobrana instalacja fotowoltaiczna dostarcza odpowiednią ilość energii elektrycznej potrzebnej do pracy pompy ciepła, która ogrzewa budynek oraz dostarcza ciepłą wodę użytkową.

JAK DZIAŁA TAKI SYSTEM?

 

Pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza. Wykonując pracę sprężania i skraplania oddaje czynnik do źródła o wyższej temperaturze. Nawet przy ujemnych temperaturach, powietrze zawiera ciepło, które można odebrać, a następnie wykorzystać je do ogrzania domu oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej. Ta sama pompa ciepła może być wykorzystana jako jednostka klimatyzacyjna, chłodząc dom w okresie letnim.

Wysoka sprawność pompy ciepła (COP) na poziomie 3-4 oznacza że z 1 kWh pobranej energii elektrycznej, pompa jest w stanie wyprodukować ok. 3-4 kWh energii cieplnej. Zainstalowanie paneli fotowoltaicznych pozwala na wyprodukowanie energii elektrycznej pokrywającej zapotrzebowanie pompy, co w praktyce oznacza redukcję kosztów ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej NAWET DO 0 ZŁ!

KOSZTY INWESTYCYJNE
Koszty na przedsięwzięcie możesz zredukować, korzystając z dotacji programów Czyste Powietrze i Mój Prąd. Dodatkowo w przypadku istniejących budynków, możesz obniżyć koszty jeszcze bardziej, odliczając ulgę termomodernizacyjną.

Zgłoś się do nas, a przygotujemy dla Ciebie charakterystykę energetyczną, dobierzemy urządzenia i będziemy nadzorować projekt! Zapraszamy do kontaktu w wiadomości mailowej lub telefonicznie

tel: 12 307 12 34
email: biuro@3eskpert.pl